Economie
Drama bij Vandaag Inside: René van der Gijp stopt

René van der Gijp overweegt mogelijk voortijdig afscheid te nemen van het televisieprogramma Vandaag Inside.
Ondanks het feit dat hij in mei nog een contract van twee jaar
tekende, met een optie voor een derde jaar, twijfelt de analist of
hij het contract wel volledig zal uitdienen.
Hoewel René bekend staat als de clown van het trio, weten we ook
dat hij soms kampt met depr*ssies.
Johan Derksen heeft zelfs eens gezegd dat René een wrak is
zonder zijn ant!depressiva, en dat hij dan niet in staat is om zijn
vrolijke one-man-show op te voeren.
Bovendien zien we René tijdens elke aflevering van Vandaag
Inside flink wat glazen w!jn drinken, en hij geeft zelf toe dat hij
thuis ook graag met een glas wh!sky voor de televisie zit.
Het is duidelijk dat René ook te maken heeft met een behoorlijk
drankpr0bleem. Maar wat heeft hij precies tegen John de Mol
gezegd?
“Ik heb eerlijk tegen De Mol gezegd toen ik dit contract
tekende: ‘Luister, ik weet niet zeker of ik dit vol kan houden’,”
onthult Van der Gijp in de KieftJansenEgmondGijp podcast.
“Laten we gewoon afwachten. Als ik op een gegeven moment zeg:
‘Ik ben er helemaal klaar mee’… dan zegt hij: ‘Dan neem je gewoon
twee weken vrij en zetten we iemand anders neer’.”
René vindt de sfeer rondom het programma behoorlijk apart. “Het
is best vreemd dat ik twaalf maanden lang aan tafel zit met twee
mensen die niet echt veel met elkaar hebben.
Dat is behoorlijk vreemd. De een komt om 21.20 uur binnen
(Genee) en zegt alleen maar ‘hey’ als begroeting, en de ander
(Derksen) zegt helemaal niets. Dus dat is best raar”, lacht Van der
Gijp.
Desondanks wil René wel bezig blijven. “Je moet toch iets doen.
Het is niet voor niets dat Kees Jansma, Jack van Gelder en Johan
nog aan het werk zijn.
Ze moeten er niet aan denken om thuis te zitten en niets te
doen. Wat moet je dan in godsnaam doen?”
René’s openheid over zijn w0rstelingen met depr*ssie en
alc0holisme werpt licht op de uitdagingen waarmee hij te maken
heeft binnen Vandaag Inside.
Het is nog onduidelijk of hij doorgaat met het programma of
ervoor kiest om uit de schijnwerpers te stappen.
Hoe dan ook, het is duidelijk dat René erkent dat hij bezig moet
blijven en zich betrokken moet voelen, net als zijn collega’s in de
branche.

Economie
Peter Gillis in blinde woest na mislukte deal: koper vakantieparken trekt zich terug

Peter Gillis, ooit bekend als de man die in zijn crocs en klapperend hemd de harten van de kijkers veroverde, staat nu vaker in de rechtszaal dan op de camping. Dit keer is het niet alleen de Belastingdienst die hem te grazen neemt, maar ook de koper van zijn vakantieparken, die zich nu in een juridisch moeras bevindt.
De Verkoop die Vastliep
De koper van de negen recreatieparken, die waarschijnlijk dacht een mooie deal te hebben gesloten, had niet gerekend op de complicaties die de overname met zich meebracht.
De Belastingdienst heeft beslag gelegd op de parken, wat de overdracht bemoeilijkt. De koper stelt dat zonder het opheffen van dit beslag de deal niet door kan gaan, maar de familie Gillis ziet dat anders. “De verkoopovereenkomst moet worden nagekomen,” zegt advocaat Erik Braun stellig namens de familie. Volgens hem kan het allemaal prima geregeld worden, als het geld maar stroomt. In de taal van Peter Gillis: als de centen binnenkomen, maakt het niet uit hoe de rest geregeld wordt.
De Chaotische Achtergrond
De recreatieparken van Peter Gillis staan al jaren onder toezicht en zijn allesbehalve een idyllisch vakantieoord. Illegale bewoning, financieel wanbeheer en een algehele chaos zorgen ervoor dat het park meer op een rechtszaak lijkt dan op een recreatieve bestemming. Peter zelf gaf eerder dramatisch aan dat de situatie onhoudbaar was geworden. Dat de parken überhaupt nog verkocht kunnen worden, mag dan ook als een klein wonder worden beschouwd.
De Strafzaak en Fraudeverdachten
Maar de juridische problemen stoppen niet bij de verkoopdeal. Peter wordt door het Openbaar Ministerie verdacht van grootschalige fraude, met als voorlopig dieptepunt de eis van achttien maanden celstraf. Het lijkt meer op een vakantiepark in de gevangenis dan op een luxe resort, maar voor Peter is het misschien wel de enige vakantie die hij nog gaat meemaken.
Daarnaast speelt er ook een bestuurszaak in Breda over een financiële sanctie waarvan de hoogte nog niet openbaar is gemaakt. De Belastingdienst houdt de schade liever voor zichzelf, wat vermoedelijk betekent dat de kosten voor Peter Gillis allesbehalve gering zijn.
De Familie Gillis in het Juridisch Kruisvuur
En alsof dat nog niet genoeg is, ligt ook zoon Mark in het juridische kruisvuur, terwijl de nasleep van zijn relatie met ex Nicol Kremers de soapachtige sfeer rondom de familie Gillis alleen maar versterkt. Het lijkt erop dat de rechtbank nu het vaste decor van de familie Gillis is geworden, met drama’s die zich sneller opstapelen dan Peter een schnitzel kan verorberen.
De Onverkoopbare Vakantieparken?
Wat rest is een man die ooit schatrijk werd van goedkope nachten op parkmatrassen, maar nu vastzit tussen advocaten, rechters en belastinginspecteurs.
En de vraag blijft: wie koopt in hemelsnaam een vakantiepark waar zelfs de fiscus liever niet meer wil kamperen? Het lijkt erop dat de familie Gillis meer bezig is met juridische strijd dan met het runnen van vakantieparken. De toekomst van de parken zelf lijkt dan ook steeds meer in de handen van de rechters te liggen, terwijl de vakantiegangers zich waarschijnlijk afvragen of ze hun vakantiegeld wel veilig kunnen stellen.