-

Economie

Drama bij Vandaag Inside: René van der Gijp stopt

Avatar foto

Gepubliceerd

op

René van der Gijp overweegt mogelijk voortijdig afscheid te nemen van het televisieprogramma Vandaag Inside.

Ondanks het feit dat hij in mei nog een contract van twee jaar tekende, met een optie voor een derde jaar, twijfelt de analist of hij het contract wel volledig zal uitdienen.

Hoewel René bekend staat als de clown van het trio, weten we ook dat hij soms kampt met depr*ssies.

Johan Derksen heeft zelfs eens gezegd dat René een wrak is zonder zijn ant!depressiva, en dat hij dan niet in staat is om zijn vrolijke one-man-show op te voeren.

Bovendien zien we René tijdens elke aflevering van Vandaag Inside flink wat glazen w!jn drinken, en hij geeft zelf toe dat hij thuis ook graag met een glas wh!sky voor de televisie zit.
René

Het is duidelijk dat René ook te maken heeft met een behoorlijk drankpr0bleem. Maar wat heeft hij precies tegen John de Mol gezegd?

“Ik heb eerlijk tegen De Mol gezegd toen ik dit contract tekende: ‘Luister, ik weet niet zeker of ik dit vol kan houden’,” onthult Van der Gijp in de KieftJansenEgmondGijp podcast.

“Laten we gewoon afwachten. Als ik op een gegeven moment zeg: ‘Ik ben er helemaal klaar mee’… dan zegt hij: ‘Dan neem je gewoon twee weken vrij en zetten we iemand anders neer’.”
René van der Gijp

René vindt de sfeer rondom het programma behoorlijk apart. “Het is best vreemd dat ik twaalf maanden lang aan tafel zit met twee mensen die niet echt veel met elkaar hebben.
Vandaag Inside

Dat is behoorlijk vreemd. De een komt om 21.20 uur binnen (Genee) en zegt alleen maar ‘hey’ als begroeting, en de ander (Derksen) zegt helemaal niets. Dus dat is best raar”, lacht Van der Gijp.

Desondanks wil René wel bezig blijven. “Je moet toch iets doen. Het is niet voor niets dat Kees Jansma, Jack van Gelder en Johan nog aan het werk zijn.
René en Minouche

Ze moeten er niet aan denken om thuis te zitten en niets te doen. Wat moet je dan in godsnaam doen?”
René van der Gijp

René’s openheid over zijn w0rstelingen met depr*ssie en alc0holisme werpt licht op de uitdagingen waarmee hij te maken heeft binnen Vandaag Inside.

Het is nog onduidelijk of hij doorgaat met het programma of ervoor kiest om uit de schijnwerpers te stappen.

Hoe dan ook, het is duidelijk dat René erkent dat hij bezig moet blijven en zich betrokken moet voelen, net als zijn collega’s in de branche.