Nieuwste
Belgisch koningspaar neemt Oekraïense vluchtelingen in huis
Koning Filip en koningin Mathilde van België gaan vluchtelingen uit Oekraïne opvangen. Ze gaan drie gezinnen onderbrengen in appartementen van de Koninklijke Schenking. Dit is de organisatie die staatseigendom aan de koninklijke familie ter beschikking stelt.
Begin april kunnen de gezinnen hun intrek nemen in de woningen. “Het oorspronkelijke doel van deze accommodaties was om ze ter beschikking te stellen aan sociale instanties om mensen met een laag inkomen te huisvesten, een missie die goed aansluit bij wat we met de Koninklijke Schenking willen bereiken”, legt de voorzitter van de Koninklijke Schenking Jan Smets uit.
Woensdag bezocht koning Filip nog een bezoek aan een registratiecentrum voor Oekraïense vluchtelingen in Brussel. Daar sprak hij met mensen die daar pas waren toegekomen uit het oorlogsgebied.