Connect with us

Nieuwste

Kabinet dreigt met extra zware maatregelen

Rutte

Het kabinet dreigt met extra zware maatregelen als mensen zich niet aan de basisregels houden. De nieuwe maatregelen zouden er dan komen op 3 december.

Klik hier en volg Dagelijkseverhalen op Google zodat er minder advertenties komen

Rutte komt met een laatste waarschuwing: “Willen we de komende dagen een kentering zien in het aantal besmettingen, dan zullen we ons beter aan de basismaatregelen moeten houden.”

Het effect van de huidige maatregelen zullen pas eind deze week zichtbaar zijn. Alles wijst erop dat het de slechte kant opgaat. “In de ziekenhuizen is het heel spannend”, zegt Rutte. Een verstrenging van de lockdown lijkt onafwendbaar. “De naleving van de maatregelen is nu onvoldoende om de benodigde kentering teweegbrengt brengen.”

Volgens Hugo de Jonge is code zwart echter nog niet in zicht. Dat moment wordt bereikt wanneer dokters op de ic moeten beslissen op willekeurige gronden wie een bed krijgt en wie niet.

Lees meer  Tanja Jess baalt: ‘Mijn mond lijkt steeds meer op een p0epgaatje’