Nieuwste
Basisschoolleerkrachten voelen zich belazerd nadat 1 op 5 besmet is
Sinds het begin van de pandemie is een op vijf basisschoolleerkrachten besmet geraakt met corona. Dat blijkt uit data van het RIVM. De Algemene Onderwijsbond pleit voor extra bescherming. Voorzitter Tamar van Gelder vindt: “Voorrang voor de boosterprik zou enorm helpen.”
Met de forse stijging van de coronacijfers komen heel wat scholen in de problemen. Ouders maken meldingen van kinderen die naar huis moeten vanwege een corona-uitbraak. De normale organisatie van het onderwijs komt zo in het gedrang. Van Gelder legt uit: “Er is steeds meer lesuitval, terwijl we deze periode juist wilden besteden aan het inlopen van de leerachterstanden. Dat is heel zorgelijk.”
Belazerd
Uit de nieuwe analyse van het RIVM blijkt dat om en bij de 60.000 bevestigde besmettingen komen van onderwijspersoneel. Ruim twee derde van de gevallen zijn toe te schrijven aan basisschoolmedewerkers. Op enig moment liep 21 procent van het totaal aantal werkzame mensen in de sector de ziekte op. Dat is meer dan de gemiddelde Nederlander.
De Onderwijsbond reageert furieus. Ze voelen zich belazerd. “Er is ons altijd verteld dat leraren niet meer risico zouden lopen op een coronabesmetting. Deze cijfers laten zien dat dat gewoon niet klopt. Ook werd gezegd dat jonge kinderen nauwelijks een rol spelen in de verspreiding van het virus, maar ook dat zien we niet terug in de cijfers. Het wordt op deze manier steeds moeilijker om te vertrouwen op de overheidsadviezen.”