Nieuwste
Laagopgeleide ouders geven hun kids vooral deze namen
Hoogopgeleide ouders geven hun baby’s vaker de naam Felix of Juliette. Laagopgeleide ouders gaan eerder voor Cornelia of Gerrit. Een en ander blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws.
Ieder jaar publiceert de Sociale Verzekeringsbank (SVB) de lijst met populairste babynamen. Dat gebeurt op basis van de gegevens van de kinderbijslag. Van iedere naam vroeg de nieuwsdienst de bijhorende cijfers naargelang de postcode van de woonplaats van de ouders op.
Op die manier konden ze zich een beeld vormen van de populairste kindernamen van laagopgeleide en hoogopgeleide ouders.
Blijkt dat de laagopgeleide ouders een beetje zijn blijven hangen in de jaren ’90. Ze geven hun kinderen namen als Bryan, Jordy, Kaylee en Ashley. Die namen waren 15 tot 20 jaar in de mode. Ouders waren in die periode niet bijzonder creatief in het geven van namen. Wanneer je dus in de jaren ’90 het levenslicht zag, is de kans groot dat je naam op die lijst staat.
Populairste namen laagopgeleiden
Gerrit Cornelia
Hendrik Adriana
Marinus Johanna
Muhammed Elif
Cornelis Ashley
Yusuf Jaylinn
Jordy Nisa
Mustafa Kayleigh
Bryan Kaylee
Wesley Azra
Johannes Melissa
Dylano Esmee
Giovanni Hailey
Keano Demi
Jan Jennifer
Bradley Romy
Joey Dewi
Jayson Maria
Emir Esther
Ryan Naomi
Experts geven aan dat je aan de naam van een kind heel wat kunt zien. Een hoogopgeleide naam is echter nog geen garantie op succes in het leven. Het grootste deel van je lot heb je natuurlijk gewoon in eigen handen!