-

Nieuwste

Chinese op hol geslagen raket gaat ergens op aarde neerstorten

Chinese raket

Een Chinese raket van 21 ton raast wellicht in een ongecontroleerde baan rond de aarde, en dat aan een snelheid van 27.600 kilometer per uur. De kans is groot dat de raket ergens gaat neerstorten. De vraag is uiteraard: waar?

China werkt aan een ruimtestation Heavenly Harmony vergelijkbaar met het International Space Center (ISS). De Chinese raket die de capsule in de ruimte moest brengen, bevindt zich nu wellicht zelf in een ongecontroleerde baan rond aarde. Experts vrezen dat het gevaarte niet meer onder controle is.

De raket verloor de voorbije dagen al 80 kilometer aan hoogte, waardoor de kans op een crash groter wordt. Het is niet te voorzien waar de raket zal neerstorten.

Experts vinden het onacceptabel dat het tuig ongecontroleerd de atmosfeer binnenkomt. Sinds 1990 is er geen enkel voorwerp van meer dan 10 ton ongecontroleerd neergestort.

De risicozone bevindt zich tussen 40 graden zuiderbreedte en 40 graden noorderbreedte. De kans is gelukkig groot dat de raket gewoon in de oceaan belandt. Zeventig procent van het aardoppervlak bestaat immers uit water.