-

Nieuwste

Radiozenders boycotten muziek van Bilal Wahib

Bilal Wahib

Radiozenders SLAM!, Qmusic, FunX en NPO hebben besloten om de muziek van Bilal Wahib te boycotten. De beslissing komt er na de verwerpelijke video waarin Bilal en collega Oussama Ahammoud een minderjarige jongen vroegen om zijn geslachtsorgaan te tonen.

Een woordvoerder van NPO laat weten: “FunX en 3FM hebben besloten om de muziek van Oussama en Bilal niet meer te draaien totdat er meer duidelijkheid is.”

De woordvoerder geeft mee dat ze weten dat er een video is, maar dat ze het verhaal van Bilal en Oussama nog niet gehoord hebben. “Dat hadden we gisteren verwacht bij Beau. Tot die duidelijkheid er is, halen we Bilal uit de playlist”, klinkt het nog.

Vrijheid van dj’s

Wel hebben dj’s de vrijheid om te kiezen welke muziek ze spelen. “Als er een dj is die hier niet achter staat en zijn muziek wel wil draaien, kan dat gewoon.” De woordvoerder zegt wel dat het besluit er kwam in overleg met de dj’s. Ze verklaart: “En luisteraars spelen ook een grote rol. FunX en 3FM zijn op sociale media zo goed vertegenwoordigd dat er hele directe lijntjes zijn tussen luisteraars en de zender.”

Zender 538 doet niet mee aan de boycot. “We zien op dit moment geen reden om Bilal Wahib uit de muziekprogrammering van Radio 538 te weren.” Wel gaat Talpa de berichtgeving in de gaten houden en op basis daarvan komt er misschien een andere beslissing.