Economie
Café installeert schrikdraad om social distancing te doen respecteren.

Een café installeerde een elektrische schrikdraad voor de toog om te vermijden dat klanten te dicht bij het personeel komen.
The Star Inn in Cornwall nam de drastische maatregel om mensen te beschermen tegen het coronavirus. Het is bedoeld voor mensen en dus niet voor koeien die in de kroeg zouden binnenstrompelen.
Eigenaar Johnny McFadden, die ook boer is, vertelde: “Het is er vanwege social distancing. Voor het hek volgden de mensen de afstandsregels niet en deden gewoon hun zin, maar nu zijn mensen voorzichtiger wat betreft social distancing.”
Hij vertelde aan ITV dat de schrikdraad meestal uit staat, maar hij waarschuwde: “Het kan wel degelijk aangezet worden.”
Volgens de televisiezender waren er al verschillende gasten die een elektrische schok kregen toen ze een glaasje op hadden. Joel Carne-Mead, barman in de kroeg, ziet er geen graten in: “We installeerden het een beetje als gadget, want de baas houdt van zijn leven als boer. Het is een manier om mensen weg te houden van de toog.”
If you ignore social distancing rules at The Star Inn in St Just then you’re in for a shock…literally https://t.co/QiBb2EqkzH
— Cornwall LIVE (@CornwallLive) July 12, 2020
Economie
Kremlin insiders waarschuwen: ‘Poetin gaat door tot bittere eind’

Een toenemend aantal Kremlin ingewijden twijfelt acht weken na de inval in Oekraïne of dit wel een goede beslissing was. De groep insiders vreest dat dit nog decennialang catastrofale gevolgen zal hebben. Persbureau Bloomberg sprak met tien ingewijden, die uit vrees voor vergelding anoniem wensen te blijven.
Een aanzienlijk deel van de Russische elite blijft de oorlog steunen. Ze omarmen het discours van Poetin dat een conflict met het Westen onvermijdelijk is. Ook denken ze dat de Russische economie zich wel zal aanpassen aan de sancties.
Toch is er een groter wordende groep van insiders die vrezen dat de oorlog in Oekraïne zal leiden tot jarenlang isolement en de economie nog verder in het slop zal duwen. Meer nog: ze zijn bang dat de invasie een catastrofale fout was.
Tot bittere eind
Poetin is alsmaar meer afhankelijk van een kleine kring van hardliners. De insiders weten dat Poetin zal doorgaan tot het bittere eind. De Russische president zal nooit toegeven en op dit moment is er niet meteen een gevaar dat hij de macht zal verliezen.
Economie
Net binnen: Prinses Alexia moet verplicht in therapie

Koningin Máxima breekt een lans voor jongeren met mentale problemen. Ze is boegbeeld voor de stichting MindUs. Deze organisatie zag vorige week het levenslicht en het is hun doel om jongeren tussen de 12 en 27 jaar te helpen om hun mentale gezondheid op te krikken. Nu blijkt dat ook prinses Alexia in therapie moet.
Máxima is heel begaan met het thema. Ook in haar familie zijn er mentale problemen. In 2019 verloor ze haar jongste zus Inés, die na jarenlange depressies een einde maakte aan haar leven.
Nu wil de koningin dat er meer aandacht komt voor jongeren met mentale problemen. Zelf ging ze ook wel eens naar een therapeut. “Als je hulp nodig hebt en die is beschikbaar, moet je alles doen wat je kunt.” In het boek Amalia van Claudia de Breij kwam aan het licht dat ook de kroonprinses op therapie ging.
Maar nu blijkt dat ook prinses Alexia in therapie moet. Dat onthulde Máxima naar aanleiding van de lancering van de nieuwe stichting. “Geestelijke gezondheid is een prioriteit in onze familie.”
Economie
Net binnen: Toestand Gerard Joling nog verslechterd, overgebracht naar ander ziekenhuis

De gezondheidstoestand van Gerard Joling wil maar niet verbeteren. De zanger is ter observatie opgenomen in het ziekenhuis voor een longontsteking. Nu is hij overgebracht naar het VU MC.
Geer laat weten: “In Amstelveen konden ze niet veel uitrichten voor me en daarom is besloten me over te brengen. Ik lig nu op mijn kamer te wachten op wat er komen gaat.”
Hij heeft veel pijn vanwege vocht achter zijn longen. “Donderdagmiddag, zo is me verteld, gaan ze via mijn rug een drain naar binnen brengen. Die moet het vocht uit mijn long zien te krijgen. Lukt dat niet, dan zal ik vrijdag zelfs geopereerd moeten worden.”
Zware pijn
De zanger zegt dat het allemaal heel pittig en heftig is. “Ik ben er allemaal wel van geschrokken.” Geer blijft echter optimistisch. “Maar de pijn is niet normaal.”
-
Nieuwste6 maanden geleden
Beelden: Marco Borsato zoent Maan ongewenst vol op de mond
-
Nieuwste12 maanden geleden
LIVE: ‘Politie verijdelt tweede aanslag op Peter R. de Vries in ziekenhuis’
-
Nieuwste12 maanden geleden
Stuurde opdrachtgever aanslag deze twee spotters om liggende De Vries te filmen?
-
Nieuwste12 maanden geleden
Mensen verspreiden bizarre beelden waarop R. de Vries wordt achtervolgd
-
Nieuwste5 maanden geleden
Net binnen: Ook Linda de Mol vlucht het land uit
-
Nieuwste5 maanden geleden
Gordon ook slachtoffer van seksueel wangedrag bij The Voice
-
Nieuwste1 jaar geleden
Routekaart versoepelingen gelekt: wanneer gaat horeca weer open?
-
Nieuwste7 maanden geleden
Nederlandse dokter in Zuid-Afrika: ‘Omnicron zou weleens zegen kunnen zijn’