Economie
Aangiftes tegen rapper Akwasi na dreigement ‘op gezicht trappen’ Zwarte Piet.

De spraakmakende speech van rapper Akwasi tijdens het protest op de Dam krijgt mogelijk juridische gevolgen. Iemand in Amsterdam deed aangifte wegens bedreigingen en de politie bevestigt dat er nog meer aangiftes gepland zijn.
Op de sociale media werd de rapper overspoeld met negatieve reacties en bedreigingen. Akwasi neemt de berichten serieus en overweegt om zelf ook aangifte te gaan doen. Zijn manager zegt dat hij dat voorlopig nog niet gedaan heeft.
‘Verzet, geen geweld’.
Mensen reageerden verbolgen op zijn felle uitspraken over Zwarte Piet. De rapper liet onder meer optekenen: “Op het moment dat ik een Zwarte Piet zie, trap ik hem hoogstpersoonlijk op zijn gezicht.” Zijn manager legde later uit dat deze woorden moeten gezien worden als een oproep tot verzet en niet tot geweld.
Fictief persoon
De manager liet weten: “Zwarte Piet is een fictief persoon, iemand die niet bestaat en naar Akwasi’s en vele mensen in Nederland, mening niet zou moeten bestaan. Zolang er Nederlanders zijn die zich in Blackface schminken rondom een kinderfeest, voelt dat voor vele Nederlanders als een klap in het gezicht. Aan die emotie heeft Akwasi woorden willen geven in zijn speech.”
